PRZYSZŁOŚĆ WIEDZY - MODERNIZACJA BIBLIOTEKI

16 lutego, świętowaliśmy szczególny moment w rozwoju kultury i edukacji w Porębie - za nami uroczyste otwarcie zmodernizowanej biblioteki. Nowa przestrzeń nie tylko przyciąga wzrok swoją nowoczesnością, ale przede wszystkim otwiera nowe perspektywy dla społeczności lokalnej.

"Inwestycja w Bibliotekę przyniesie wiele korzyści. Razem, jako wspólnota, możemy kształtować nasze miasto jako miejsce, gdzie kultura rozkwita i przynosi radość każdemu z nas" - powiedział Burmistrz Ryszard Spyra.

W uroczystości wzięli udział - Dyrektor Biura Poselskiego Barbary Dolniak - Krzysztof Pasek, Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Mirosław Mazur, Prezes LGD "Perła Jury" Cezary Barczyk, Przedstawiciel Biblioteki Śląskiej (dział Instrukcyjno - Metodyczny) Stanisław Korfanty, Przewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Kołodziej, Radni - Barbara Gola, Grażyna Furmanek, Skarbnik Miasta Joanna Mucha, Dyrektor SP 2 w Porębie Małgorzata Dychus, Dyrektor Przedszkola Justyna Kłosowska, Kierownik MZEA Ewa Weber, Prezes MPWiK Tomasz Turek, Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej Iwona Smoleń, Instruktor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej Izabela Szymczyk, kierownik działu metodycznego Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej Małgorzata Głąb, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, wyróżnieni czytelnicy.

Podczas uroczystości nagrodzono najlepszych czytelników biblioteki, którzy przeczytali najwięcej książek w 2023 roku. W centrali w dziale dla dorosłych najlepsi byli : Alicja Gadziomska,Lucyna Zych, Irena Marut i Zbigniew Stano. Dział dla dzieci: Kornelia Gajek, Mariam Boucheta, Tamara Żyła, Wojciech Drabek. W filii w Niwkach najlepsi dorośli to: Maryla Rauk, Zofia Kurzeja, Barbara Krupa, Ewa Sączewska. Młodzi czytelicy to: Bartosz Watoła, Klara Kubisa, Natalia Gruszka, Szymon Tyrka. Brawo!

W części artystycznej wystąpili: Ewa Olszańska - Rok, Olga Nowicka, Sylwia Tomik oraz Szymon Wyszyński.

Zadanie finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

LUT