Skróty klawiszowe:

Dowiedz się więcej...

biblioteka@mbpporeba.pl

PRZEDWAKACYJNE SPOTKANIE DKK

3 czerwca  w bibliotece odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym były obecne wszystkie Panie zapisane do DKK, czyli 12 osób. Tym razem omawiałyśmy książkę pt. "Gwiazda północy" to thriller polityczny autorstwa D.B. Johna, który przenosi czytelników do Korei Północnej, ukazując mroczne realia życia w jednym z najbardziej zamkniętych państw świata. Szczególną uwagę poświęciliśmy postaci Jenny, której poszukiwania zaginionej siostry stanowią oś fabularną powieści. W trakcie dyskusji klubowiczki nawiązały do obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Porównano mechanizmy kontroli społecznej i propagandy przedstawione w książce do niektórych zjawisk obserwowanych w Polsce. Dyskutowano o roli mediów, wolności słowa oraz wpływie polityki na codzienne życie obywateli. Ogólnie książka została bardzo dobrze przyjęta. Uczestniczki chwalili jej dynamiczną fabułę i głębokie portrety psychologiczne bohaterów. Spotkanie zakończyło się wnioskiem, że "Gwiazda północy" to nie tylko wciągający thriller, ale także ważna książka, która otwiera oczy na realia życia w Korei Północnej. Pomimo trudnego tematu, jak zawsze, spotkanie przebiegało w ciepłej i radosnej atmosferze, co jest znakiem rozpoznawczym naszego DKK. Na zakończenie były serdeczne życzenia udanego wakacyjnego wypoczynku, pełnego relaksu i inspirujących lektur.

CZE

razy

czytano

Zdjęcie: Aktualności

Zdjęcie: Pracownia internetowa

Pracownia internetowa

Zdjęcie: Multimedia

Zdjęcie: Ośrodek Kultury

Ośrodek Kultury

Dane

42-480 Poręba
woj. śląskie

Zdjęcie: Miejska Biblioteka Publiczna w Porębie

Miejska Biblioteka Publiczna w Porębie

Ukryj moduł.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Pytanie do burmistrza