XII POWIATOWY DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

W dniu 11 maja odbył się XII Powiatowy Dzień Bibliotekarza, zorganizowany przez Miejską i Powiatowa Bibliotekę Publiczną w Zawierciu. W sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu zgromadzili się bibliotekarze ze wszystkich bibliotek powiatu oraz zaproszeni goście: Prezydent Miasta Zawiercia Łukasz Konarski, Wicestarosta Zawierciański - Paweł Sokół i Barbara Kozioł - Członek Zarządu Powiatu Zawierciańskiego.
Zaproszenie przyjęła również Instruktor Biblioteki Śląskiej Magdalena Gomułka, która w imieniu Dyrektora dr hab. prof. UŚ Zbigniewa Kadłubka odczytała list.
W części oficjalnej Dyrektor Biblioteki Powiatowej Iwona Sikora-Smoleń wręczyła pamiątkowe statuetki dyrektorom poszczególnych bibliotek.
Instruktorki Izabela Szymczyk oraz Małgorzata Głąb przedstawiły ciekawą prezentację ukazującą pracę biblioteki oraz bibliotekarzy nie tylko od strony jej głównego zadania czyli wypożyczania książek. Biblioteka to instytucja, która organizuje wiele imprez i akcji, często poza miejscem swojej placówki, a nowocześni bibliotekarze to ludzie aktywni, pomysłowi i kreatywni. Chętnie włączają się w imprezy miejskie i uczestniczą w szkoleniach.
Podczas tego spotkania wystąpił Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Zawiercie, bardziej w formie interaktywnej z publicznością. Organizatorzy przygotowali również trzy interesujące wystawy w galeriach MOK.
Foto: MBP Poręba, Iwona Kuźniak.