KWIETNIOWE SPOTKANIE DKK

Powieść „Siła kobiet” była tematem kwietniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Powieść osadzona w czasach dwudziestolecia międzywojennego z  zarysowanym tłem historycznym i politycznym, opowiada historie trzech kobiet, które w tamtych czasach nie miały prawa głosu. Książka bardzo podobała się klubowiczkom, gdyż Barbara Wysoczańska bardzo trafnie oddała sytuację społeczną tego okresu, nasilające się ruchy feministyczne, determinację kobiet w dążeniu do uzyskania praw wyborczych, możliwości kształcenia i samostanowienia. Losy trzech kobiet splatają się ze sobą, chociaż dzieli je bardzo wiele, udzielają są dla siebie wsparciem. Walczą z przeciwnościami losu, opinią społeczną, stereotypami, a nawet z najbliższą rodziną, co zbliża je i dodaje im sił. Książka jest bardzo emocjonalna, chwyta za serce, wyciska z oczu łzy, bo opowiada o ogromnej niesprawiedliwości, brutalnym traktowaniu kobiet. „Siła kobiet” to pięknie napisana historia o mocy „słabej płci”, o sile kobiecej solidarności. Polecamy. Kolejne spotkanie już za miesiąc. Zapraszamy.