Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka@mbpporeba.pl

32 67 718 66

Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Aktualności

SPEKTAKL BALETOWY "MAŁY KSIĄŻĘ"

SPEKTAKL BALETOWY "MAŁY KSIĄŻĘ"

3 marca, o godzinie 11.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie odbędzie się niecodzienne wydarzenie kulturalne. Z inicjatywy Radnych Klubu „Jedność i Przyszłość” przy wsparciu Gminy Poręba, Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Porębie dla uczniów Szkół Podstawowych obędzie się spektakl baletowy ”Mały Książę”. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Ryszard Spyra.

Poetycki, symboliczny język opowieści Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, przełożony zostanie przez baletmistrza Łukasza Zasika na język tańca. Młodzieży szkolnej pozwoli dotknąć kwestii, o których trudno im rozmawiać – dorastania, przemijania, przyjaźni, samotności czy miłości. Przypomni o wartościach najistotniejszych, dlatego w ramach wydarzenia obędzie się konkurs literacki „Moje motto inspirowane wartościami Małego Księcia”. Zapraszamy do udziału uczniów, na których będą czekały nagrody ufundowane przez Organizatorów.

Mały Książę to powiastka filozoficzna autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, wydana w 1943 w Nowym Jorku, przetłumaczona na ponad 300 języków i dialektów, sprzedana w ponad 140 milionach egzemplarzy, należy do klasyki światowej literatury. Jest pozycją szczególną również w twórczości Exupéry’ego. To jedyna książka, której nadał formę baśni i którą sam zilustrował.

Na scenie wystąpią uczestnicy Ogniska Baletowego w Żarkach, którzy rozwijają swoje talenty pod okiem znanego baletmistrza Łukasza Zasika. Artysta jest absolwentem Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W latach 2000-2002 był solistą baletu w poznańskim Teatrze Muzycznym; kolejne pięć lat pracował jako solista baletu w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Kolejną sceną artysty był Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie, a lata 2008-2011 spędził jako koryfej baletu w Balecie Narodowym Meksyku (Narodowy Instytut Kultury Meksyku). W swoim dorobku artystycznym ma również pracę w balecie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. S. Hadyny w Koszęcinie.

 

23

LUT

2023

85

razy

czytano

23/107

mbpporeba.pl

Na skróty

Zdjęcie: Aktualności
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Aktualności

Zdjęcie: Pracownia internetowa
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Pracownia internetowa

Zdjęcie: Multimedia
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Multimedia

Zdjęcie: Ośrodek Kultury
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Ośrodek Kultury

Logo serwisu.

Dane

Miejska Biblioteka Publiczna w Porębie

42-480 Poręba
ul. Mickiewicza 2
woj. śląskie

Logo serwisu.

Kontakt

Zdjęcie: Miejska Biblioteka Publiczna w Porębie
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.
Logo serwisu.

Miejska Biblioteka Publiczna w Porębie

Ukryj moduł.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia