WALENTYNKOWE SPOTKANIE DKK

13 lutego odbyło się przed Walentynkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki,  na którym nie zabrakło serduszek, kawy i słodkości i jak zawsze panowała ciepła i miła atmosfera. Podczas spotkania była omawiana ciekawa i poruszająca powieść pod tytułem „Wysłuchaj mnie” autorstwa  Paula Er. Książka swoją premierę miała 10 września 2021 roku, w dniu, w którym jest obchodzony Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Właśnie z tym niesamowicie trudnym tematem mierzy się ta książka.  Historia Anety, głównej bohaterki powieści Pauli Er uświadamia czytelnikowi, jaką ciężką i groźną chorobą jest depresja, która zabiera człowiekowi siły witalne i radość życia, nie pozwala normalnie funkcjonować, a codzienne czynności stają się wyzwaniem trudnym do pokonania. Autorka  opisuje emocje i uczucia towarzyszące  osobie chorej, pokazuje wpływ choroby na otoczenie i bliskich.  Klubowiczki podzieliły się swoimi odczuciami, które towarzyszyły im podczas czytania lektury i stwierdziły, że depresja jest to bardzo destrukcyjna choroba, która potrafi zniszczyć dobre relacje z najbliższymi i wszystko co najpiękniejsze, nawet radość z  macierzyństwa.  Depresję trzeba leczyć i należy o tym przekonać chorego, że najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie terapii. Dlatego gdy zauważymy u bliskiej osoby objawy depresji bardzo ważna jest rozmowa i nakłonienie jej do pójścia do lekarza. Polecamy tą dającą do myślenia książkę.

LUT