NIECODZIENNE SPOTKANIE Z RYCERZAMI

Strona główna » Aktualności » NIECODZIENNE SPOTKANIE Z RYCERZAMI

W piątkowy wieczór Miejska Biblioteka Publiczna w Porębie w ramach ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK zorganizowała atrakcje dla dzieci pod tytułem „Damy, rycerze i …. czyli średniowieczna lekcja historii”. Na początku uczestnicy zostali podzieleni na drużyny, wymyślili ich nazwy i wykonali herby. Oczywiście nie mogło zabraknąć konkursów czytelniczych. Były to kalambury i zagadki o znanych baśniach, legendach, bajkach i lekturach. Drużyny wykonały również plakaty z własnymi pomysłami na przyszłoroczną noc w bibliotece. Główną atrakcją wieczoru było spotkanie z członkami Bractwa Rycerskiego Zamku w Będzinie, którzy zaprezentowali elementy dawnych strojów oraz zbroi. Radości było co niemiara podczas przymiarek. Ku zaskoczeniu warsztaty tańca dawnego okazały się dosyć trudne, pomimo prostych układów tanecznych. Nie lada atrakcją okazały się walki mieczami. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Ten wieczór, spędzony z historią i książką, na pewno zostanie dzieciom w pamięci.

data dodania: 2018-06-12 09:13:54