Dlaczego Polska odwraca oczy

Strona główna » Aktualności » Dlaczego Polska odwraca oczy

30 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Porębie spotkały się członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki, aby podyskutować o książce Justyny Kopińskiej „Polska odwraca oczy”. Dziennikarka Justyna Kopińska zajmuje się tematyką kryminalną, z prawem karnym, sądami i więziennictwem. Była nagradzana wieloma nagrodami, między innymi zdobyła nagrodę Ryszarda Kapuścińskiego, Grand Press, Nagrodę „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, pierwszą Polką, która otrzymała Europen Press Prize nazywaną europejskim Pulitzerem. Książka „Polska odwraca oczy” jest zbiorem szesnastu reportaży. Autorka porusza w niej problemy niedoskonałości funkcjonujących w naszym państwie organów, takich jak policja, prokuratura, system sądowniczy, penitencjarny, opiekę zdrowotną, nadzór kuratoryjny czy ośrodki opiekuńcze. Klubowiczki były poruszone przeczytaną lekturą i zwróciły uwagę, że te uchybienia to nie wina systemu, ale ludzi, którzy niewłaściwie wykonują swoje obowiązki zawodowe, zaniedbują je lub niejednokrotnie przymykają oczy na dziejącą się ludzką krzywdę. Polecamy tę książkę, bo czyta się ją dobrze, pomimo trudnych i szokujących treści.

data dodania: 2018-06-05 08:06:36