Święto Konstytucji 3 Maja

Strona główna » Aktualności » Święto Konstytucji 3 Maja

Była uroczysta Msza święta i tradycyjne kwiaty pod pomnikiem poległych. Święto Konstytucji 3 Maja obchodziliśmy w naszym mieście także mniej tradycyjnie. Zobaczcie sami!

Uroczystości rozpoczęły się częścią tradycyjną. Najpierw Mszą świętą w intencji ojczyzny, która odbyła się w kościele pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego, następnie zaś przemarszem pocztów sztandarowych w rytmach orkiestry dętej OSP Poręba II pod Pomnik Poległym Bohaterom w Walkach o Wolność Ojczyzny. Tutaj, jak co roku, władze miasta i delegacje porębskich instytucji złożyły symboliczne wiązanki.

Jakie tajemnice miał Sejm Czteroletni?
Wreszcie nadszedł czas na nieco mniej tradycyjną część obchodów święta Konstytucji 3 Maja. Te przeniosły się do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się wyjątkowa prelekcja. Doktor nauk humanistycznych Marcin Janeczek opowiedział zebranym o „Tajemnicach Sejmu Czteroletniego”.

„Słodkie głosy” i królewskie kłopoty
Była też nie lada gratka dla miłośników spektakli. Na scenie MOK-u wystąpił Teatr „Na przekór” w spektaklu „Kłopoty króla Stanisława” według scenariusza i w reżyserii Doroty Zieleniec.
Nie zabrakło też porządnej dawki muzyk. W części artystycznej wystąpiły zespoły: „Muzo skrzaty”, „Retro”, „Złota Jesień Bis”, KGW „Niwczanki” i „Sweet Voices”.

data dodania: 2018-05-14 08:53:26