OGÓLNOPOLSKIE CZYTANIE "JEŻYCJADY"

Strona główna » Aktualności » OGÓLNOPOLSKIE CZYTANIE "JEŻYCJADY"

Miejska Biblioteka Publiczna wzięła u dział w Ogólnopolskim Czytaniu „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz.10 kwietnia zaprosiła młodzież klas VII ze Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz przedstawicielki z Dyskusyjnego Klubu Książki do wspólnego czytania serii. Na wstępie pani Lucyna Dziechciarz przybliżyła postać autorki w biografii oraz objaśniła skąd wzięła się nazwa „Jeżycjada”. Następnie pani  Janina Gajek i Alicja Gadziomska przeczytały wybrane fragmenty książek. Uczniowie również przygotowali ciekawe historie z różnych części serii Małgorzaty Musierowicz. Każdy z 22 tomów historii o rodzinie Borejków  można czytać osobno, a ich perypetie poznawać chronologicznie lub na wyrywki. Akcja ta ma na celu promocję czytelnictwa oraz zapoznanie młodzieży z popularnymi  autorami książek  polskich.

data dodania: 2018-04-16 13:55:59