BIBLIOTEKA CYFROWA POLONA

Strona główna » Aktualności » BIBLIOTEKA CYFROWA POLONA

Zachęcamy czytelników do korzystania z serwisu POLONA. PL czyli biblioteki cyfrowej Biblioteki Narodowej, w której znajdują się ogromne zbiory ogólnodostępnych materiałów:  książek, grafiki, zdjęć oraz czasopism.

Biblioteka posiada możliwości dodawania notatek, tworzenia własnych kolekcji, zapisywania ich. To wszystko po założeniu konta. Samo pobieranie plików( w formatach JPG, danymi XML, paczki ZIP z wieloma skanami ) dostępne bez logowania. Większość  z ponad 2 milionów zasobów Polony znajduje się w domenie publicznej i jest w ten sposób oznaczona. Świetnym uzupełnieniem biblioteki jest jej blog, gdzie prowadzony jest autorski przegląd jej zasobów. Mimo ogromnych zbiorów, poruszanie się po zasobach Polony  jest stosunkowo łatwe.

data dodania: 2018-04-06 09:46:29