Spotkanie autorskie z Agatą Kołakowską

Strona główna » Aktualności » Spotkanie autorskie z Agatą Kołakowską

27 października Miejska Biblioteka Publiczna w Porębie gościła Agatę Kołakowską, autorkę powieści obyczajowych. Spotkanie odbyło się w ramach działającego w bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa we współpracy z Instytutem Książki. Agata Kołakowska jest absolwentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. W trakcie studiów współpracowała z Polskim Radiem Wrocław. Do tej pory napisała dwanaście powieści, które w większości są w zasobach naszej biblioteki: "Patrycja", "Igraszki z losem", "Kolejny rozdział", "Niechciana prawda", "Niewypowiedziane słowa", "Płótno", "Przyjaciółki", "Siódmy rok", "We dnie, w nocy", "Wszystko co minęło", "Zaciszny zakątek". Jak sama twierdzi, tematy swych książek czerpie z otaczającego ją świata, a cechy charakteru swoich bohaterom „kradnie” od interesujących ludzi. Zebranym czytelnikom przybliżyła proces powstawania książki, który według autorki zaczyna się od pomysłu, który jest najistotniejszy, a samo dalsze pisanie to czysta przyjemność, ponieważ pisarstwem zajmuje się nie tylko zawodowo, ale jest to też jej pasja i sposób na życie. Spotkanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze, autorka bardzo chętnie udzielała odpowiedzi na nurtujące czytelników pytania. Na zakończenie można było nabyć powieści pisarki, a później były rozmowy i autografy z dedykacjami dla czytelników. Autorka podarowała dla biblioteki trzy utwory, wśród których znajduje się najnowsza powieść Agaty Kołakowskiej "Pięć minut Raisy".

data dodania: 2017-11-02 08:36:52