Zakończenie wakacji w Filii Bibliotecznej w Niwkach

Strona główna » Aktualności » Zakończenie wakacji w Filii Bibliotecznej w Niwkach

Filia Niwki podczas tegorocznych wakacji zaprosiła dzieci do udziału w zajęciach pod hasłem „Wakacje z biblioteką 2017”. Biblioteka przygotowała różnorodne zajęcia, które pozwoliły na twórcze i czynne zagospodarowanie wolnego czasu.
Na pierwszym spotkaniu dzieci wykonały ramki wakacyjne, które na zakończenie wakacji zostały wypełnione zdjęciami z zajęć letnich. Odbyło się dużo zajęć plastycznych, kulinarnych, sportowych i zabaw z chustą animacyjną oraz twisterem, które dostarczyły dzieciom dużo radości i uśmiechu.
Dzieci wykonały breloczki „filcusie”, z wykorzystaniem papierowych talerzyków, tworzyły wzory przy pomocy techniki „iris folding”.
Odbyły się także zajęcia kulinarne, na których dzieci przygotowały kolorowe szaszłyki owocowe, a także wyśmienite piszingery z owocami i nutellą.
W trakcie wakacji zorganizowane zostały dwa konkursy plastyczne: „Pocztówka z wakacji” i „Moja wakacyjna przygoda”. Wszystkim uczestnikom wręczono nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek.
Dużym powodzeniem cieszyły się gry UNO, ŻYCIE, SCRABBLE oraz wiele innych.
Tegoroczne wakacje w dużej mierze spędzaliśmy aktywnie. Pogoda dopisywała, a kilkugodzinne zajęcia na świeżym powietrzu sprawiały wiele satysfakcji nie tylko dzieciom ale i prowadzącej. Nutka rywalizacji mobilizowała dzieci do wysiłku i wspólnej zabawy.
Największą popularnością cieszyły się oczywiście gry zespołowe m.in.: piłka nożna i podchody.
Jak co roku zorganizowano „Noc w bibliotece” do której dzieci samodzielnie przygotowały scenografię, tegoroczna przebiegała pod hasłem - Noc Duchów i Magii.
Wyłoniono i nagrodzono najaktywniejszego czytelnika wakacji 2017 którym została Dominika Okularczyk, drugie miejsce zajęła Maja Majewska a trzecie miejsce przypadło Martynie Stolingwa.
Na pożegnanie wakacji zorganizowano turniej sportowy w którym rywalizowały drużyny dziewcząt i chłopców. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą została drużyna dziewczyn. Nagrodą dla zwycięzców i pokonanych była zabawa przy muzyce i słodki poczęstunek.
Dziękujemy dzieciom za uśmiech i wspólnie spędzony czas!

Akcja „Lato w Mieście – Lato z Przygodą” jest finansowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Porębie oraz w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w 2017 roku i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w 2017 roku.

data dodania: 2017-09-05 10:21:15