WYCIECZKA DZIECI Z PRZEDSZKOLA

Strona główna » Aktualności » WYCIECZKA DZIECI Z PRZEDSZKOLA

W dniu 10 maja bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Porębie. Była to liczna grupa sześcio, pięcio i  czterolatków. Dzieci w przedszkolu biorą udział w akcji promującej czytanie książek „Książka mój przyjaciel”. Biblioteka otwarła się również na cele tej akcji i zapoznała najmłodszych ze swoim księgozbiorem oraz zachęciła do zapisów i odwiedzin . Najlepszym okresem na zaszczepienie miłości do książek jest wiek kilku lat, gdyż dzieci najchętniej chłoną wiedzę z otaczającego świata. Na sali widowiskowej pani dyrektor Karolina Ostrowska i pani bibliotekarka Lucyna Dziechciarz  przeczytały dzieciom bajki i wierszyki. Przedszkole również przygotowało krótki występ słowno-muzyczny na temat czytania książek. Niespodzianką były laurki od dzieci dla pań bibliotekarek. Na koniec oczywiście obowiązkowo słodki poczęstunek i dzieci wróciły spacerkiem do Przedszkola.

data dodania: 2017-05-18 07:46:53